Az illatok minden pillanatban mskpp hatnak az rzkszerveinkre. Ezrt j ha a vsrls eltt krnk egy illatmintt, s azt nhny ra elteltvel jra megszagolgatjuk.
A parfm teljes illata hrom fzisbl ll ssze. Fejillatnak nevezzk azt az illatot, amelyet az els pillanatokban rznk.
Ezt kveti a szvillat, amely csak nhny perc utn rezhet.
Az alapillat pedig csak a fjs utn fl-egy rval kezd kialakulni, de akr egsz nap megmarad testnkn.
Mindezt azrt j tudni, mert amikor parfmt vsrolunk, nem biztos hogy az az illat lesz a nyer amit els benyomsra jnak vltnk.
Vigyzzunk hogy amikor magunkra fjunk vagy cseppentnk egy kis parfmt, vatosan tegyk, ne "trjk ssze" az illatot, azaz a fjs utn ne drzsljk ssze a csuklnkat, vagy a csuklnkat a nyakunkhoz. Az ers srlds hatsra ugyanis a fej-, szv- s alapillat sszekeveredik, s nem azt a hatst fejti ki, amit egybknt szeretnnk. Azaz r sem ismernk majd arra a parfm illatra amirt az zletben mg epekedtnk.
Ma mr a legtbb illatot testpol s tusfrd formjban is megtalljuk a parfmrik polcain. Az illat hatsa s tartssga mg inkbb fokozdik, ha brnk szinte egsz felletn ugyanazt a csbt aromt alkalmazzuk. gy akr egy rints vagy apr mozdulat alkalmval is megrezheti partnernk illatunkat.
A parfmket hrom csoportba soroljuk aszerint, hogy virgos, gymlcss vagy fszeres, keleties az illata.
Fontos tudni, hogy az sem mindegy, hogy a nap mely idszakban milyen tipus illatot hasznlunk, nappal a knnyedebb, visszafogottabb gymlcss-virgos, estre viszont a kicsit desebb, nehezebb illattal ejthetjk rabul a frfiszveket |